ZNAMY NOMINOWANYCH DO NAGRODY 12 FORUM GOSPODARCZEGO TIME 2020

Podczas uroczystej Gali 12 Forum Gospodarczego TIME w dniu 9 marca zostaną przyznane nagrody dla firm i osób, które szczególnie angażują się w rozwój rynku ICI w Polsce i w Europie. W tym roku wśród nominowanych wiele niespodzianek. W trakcie Gali dowiemy się również komu przyznany zostanie tytuł Ambasadora ICT w obszarze nauki i edukacji.

Nagroda Forum Gospodarczego TIME  to wyróżnienie przyznawane firmom i osobom, które swoją postawą, pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju rynku ICT. Promują wdrażanie nowoczesnych technologii, wpływają na podnoszenia standardów i jakości oferowanych produktów i usług oraz wspierają innowacyjną transformację branży cyfrowej. Oto nominowani w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: Innowacje i Rozwój w sektorze ICT
Nominowani:
Globema – za opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych w oparciu o mapy, dane geoprzestrzenne i sztuczną inteligencję.
GovTech Polska – za program: „Łączymy sektor publiczny z najlepszymi usługami przedsiębiorców”.
CD Projekt – za umiejętne połączenie innowacyjnych rozwiązań technicznych z polską kulturą powieści SF.

Kategoria: Innowacje i Rozwój w sektorze finansowym
Nominowani:
Operator Chmury Krajowej
– za udostępnienie platformy technologicznej, umożliwiającej poprawę innowacyjności polskiej gospodarki z wykorzystaniem rozwiązań Cloud Computingu oraz optymalizacji procesów i kosztów IT zgodnie z wymogami lokalnych regulatorów rynku.
Autenti – za wdrożenie innowacyjnej technologii połączenia podpisu elektronicznego oraz środowiska prawniczego.
Krajowa Izba Rozliczeniowa – za wdrożenie usługi mojeID, która pozwala na przeniesienie do cyfrowego świata procesów zdalnego potwierdzania tożsamości w oparciu o dane pochodzące z zaufanego źródła.

Kategoria: Wydarzenie Roku Promujące Innowację i Współpracę
Nominowani:

Ministerstwo Cyfryzacji/NASK – za organizację i promowanie Code Week, społecznej inicjatywy, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Polski Fundusz Rozwoju/Google– za cykl warsztatów Design Thinking stosowanej przy tworzeniu innowacyjnych produktów i usług.
Fundacja Digital Poland – za Festiwal Cyfryzacji.

Kategoria: Wydarzenie Roku w Sektorze ICT
Nominowani:
Vectra i Multimedia – za udaną konsolidację i rozwój rynku komunikacji elektronicznej.
Asseco i Cyfrowy Polsat – za podjęcie współpracy na rzecz tworzenia nowych zaawansowanych usług telekomunikacyjnych i informatycznych w sektorze ICT.

W czasie Gali przyznana zostanie także nagroda w kategorii „Ambasador ICT w Obszarze Nauki i Edukacji”.

Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy w trakcie uroczystej Gali Forum Gospodarczego TIME, która odbędzie się 9 marca 2020 roku w hotelu Hilton w Warszawie.­­­­­­­­

Organizatorami wydarzenia są największe organizacje gospodarcze: Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Fundacja Digital Poland, Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej, Konfederacja Lewiatan, Fundacja Teraz Polska, Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ZVEI, Związek Polska Cyfrowa, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Związek Banków Polskich.

Patronat Honorowy: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Infrastruktury, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Digital Europe.
Partnerzy Strategiczni: Orange, Play, Plus, T-Mobile, Huawei
Partnerzy: Atende, Comp, Cyfrowy Polsat, Emitel, Ericsson, Eutelsat, Google, Multimedia, Netia, Nokia, Siemens, UPC, Lexus.

Uczestnictwo dla dziennikarzy i administracji państwowej jest BEZPŁATNE po wcześniejszej rejestracji na stronie fgtime.pl

Dodatkowe informacje:
Krzysztof Węglarz, tel. 504 278 770, e-mail: krzysztof.weglarz@kigeit.org.pl
Izabela Felińska, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, tel. 515 120 265, e-mail: izabela.felinska@kigeit.org.pl
Łukasz Szelecki, tel. 516 023 705, e-mail: lukasz.sz@flywheel.pl, Wojciech Skrok, tel. 504 263 280, e-mail: wojciech.s@flywheel.pl Flywheel PR